با توجه به افزایش تعداد فروشگاه های اینترنتی کاربران باید اطلاع داشته باشند که تنها باید به تعداد اندکی از فرشگاه های اینترنتی برای خرید اعتماد کرد که لازمه ی این اعتماد داشتن مجوز های رسمی از ارگان های دولتی میباشد .
فروشگاه اینترتنی بتیا دارای نماد اطمینان الکترونیکی (اینماد) از سازمان صنعت معدن و تجارت و همچنین درگاه امن پرداخت بوده که امنیت خرید کاربران را تضمین میکند .

برای آگاهی از معتبر بودن صفحه پرداخت، قبل از ورود اطلاعات حساب بانکی خود در گوشه پنجره مرورگر خود به دنبال نشانه‌ای از قفل (Padlock)و اطمینان حاصل کنید که آدرس وب سایت با (https://) آغاز می‌شود.

اینماد چیست ؟

شاید تاکنون کلمه اینماد را بارها شنیده باشد اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که با این کلمه آشنایی ندارید در یک جمله ساده می‌توان گفت اینماد یک مجوز و تاییدیه برای یک فروشگاه اینترنتی است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت و معدن به فروشگاه‌هایی که قصد فروش محصول یا خدماتی را به مشتریان به صورت پرداخت آنلاین دارند اعطا می‌شود.

اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی در واقع تضمین کننده قانونی بودن فعالیت‌های یک وب سایت تجاری است. یک اعتبار برای فروشگاه اینترنتی که به واسطه‌ی آن کاربر با خیالی آسوده‌تر اقدام به خرید از فروشگاه می‌کند چرا که می‌داند این فروشگاهِ اینترنتی قانونی بوده و از نماد اعتماد الکترونیکی برخوردار است و اگر مالک سایتی از قوانین موجود تخطی نماید، شما می‌توانید از آن به این سازمان شکایت نمایید.

این نماد برای هر وب‌سایت پس از یک سال بایستی تمدید شود.

در اینماد، باید نام صاحب‌امتیاز فروشگاه اینترنتی، آدرس دقیق صاحب امتیاز که توسط یمیل، شماره تماس و همچنین آدرس پستی وجود داشته باشند. بدیهی است که وجود چنین مواردی در یک وب‌ سایت فروشگاهی موجب می‌شوند که کاربر اعتماد بیش‌تری به وب‌سایت داشته باشد و همان‌گونه که در بالا نیز اشاره شد، با خیالی آسوده‌تر اقدام به خرید نماید

برای مشاهده مشخصات فروشگاه در اینماد به دو روش می‌توان عمل کرد.

در صفحه اصلی وب سایت بر روی تصویر اینماد کلیک کرده سپس می‌توانید مشخصات وب سایت تجاری را بطور کامل مشاهده کنید. توجه داشته باشید اینماد در وب‌سایت‌های تجاری نه تنها باید قابل مشاهده باشد بلکه حتماً باید قابل کلیک‌کردن نیز باشد. در غیر این صورت، وب‌سایت مورد نظر متخلف محسوب شده و می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.
وارد سایت www.enamad.ir شده و در قسمت استعلام آدرس وب سایت تجاری مورد نظر را وارد کرده و می‌توانید مشخصات موجود را مشاهده کنید.

 

مزیت‌های داشتن اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

  • قابلیت پیگیری سفارشات

  • افزایش اعتماد کاربران و خرید محصولات

  • دریافت درگاه بانکی

  • معتبر شدن وب سایت

  • افزایش میزان امنیت خرید

  • محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران

  • استفاده از قوانین بین المللی کسب و کارهای اینترنتی

 

 

 

همچنین فروشگاه اینترنتی بتیا دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته میباشد که کاربران محترم در صورت وجود هرگونه مشکل و یا سوال خود میتوانند در هر ساعت از شبانه روز از طریق صفحه ی تماس با ما، با ما ارتباط برقرار کنند.

X